Sport

Jo vetëm Klopp, nga Liverpool mund të ikë edhe mbrojtësi

jo vetem klopp nga liverpool mund te ike edhe mbrojtesi
jo vetem klopp nga liverpool mund te ike edhe mbrojtesi

Pasi Jurgen Klopp njoftoi lamtumirën e tij me Liverpool në fund të sezonit aktual, Virgil van Dijk nuk është më aq i bindur për të qëndruar te The Reds. Kjo mundësi mund të shfrytëzohet nga Real Madrid, skuadër e cila nuk e ka humbur stabilitetin në prapavijë pavarësisht mungesave të Eder Militao dhe David Alaba, por është gjithmonë e hapur për afrime të reja që mund të përmirësojnë cilësinë e grupit.

Sipas asaj që raportohet nga Defensa Central, trajneri Carlo Ancelotti dhe drejtuesit e Merengues po përpiqen seriozisht të kuptojnë nëse ekziston mundësia për të hyrë në tratativa me holandezin, i cili tanipër tani duket i lëkundur. Kontrata skadon në qershor 2025, por Liverpool pa Klopp nuk do të jetë më i njëjti dhe mund të jetë vërtet koha për një ndryshim mjedisi.

“Lajmi i lamtumirës së Klopp është i vështirë për t’u pranuar. Klubi do të ketë një punë të madhe për të bërë, të gjithë e dinë këtë. Jam kurioz të kuptoj se në cilin drejtim do të lëvizë klubi” – mësohet të ketë thënë Van Dijk.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts