Shqiperia

Këshilli i Lartë i Prokurorisë emëron një prokuror të ri të SPAK-ut (Emri)

keshilli i larte i prokurorise emeron nje prokuror te ri te spak ut emri
keshilli i larte i prokurorise emeron nje prokuror te ri te spak ut emri

TIRANË – Këshilli i Lartë i Prokurorisë njofton se ka emëruar një prokuror të ri të SPAK-ut. Sipas KLP-së, është emëruar si prokuror i Prokurorisë së Posaçme, Ols Dado.

“Kandidaturat e tjera do të miratohen në vijim me përfundimin e procesit të kontrollit të pasurisë dhe figurës nga Komisioni i Posaçëm”, thuhet më tej në njoftim.

NJOFTIMI

  1. Këshilli i Lartë i Prokurorisë sapo emëroj në detyrë prokurorin e 18-të, zotin Ols Dado, si prokuror në Prokurorinë e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar pranë SPAK.

2.Kandidaturat e tjera do të miratohen në vijim me përfundimin e procesit të kontrollit të pasurisë dhe figurës nga Komisioni i Posaçëm.

(Balkanweb) 

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts