Shqiperia

“Këtu nuk është çmendur njëri, jemi çmendur të gjithë”, Dashnor Sula: Ky s’është parlament, por shtojcë e Republikës Kryeministrore. Nikolla…

ketu nuk eshte cmendur njeri jemi cmendur te gjithe dashnor sula ky seshte parlament por shtojce e republikes kryeministrore nikolla
ketu nuk eshte cmendur njeri jemi cmendur te gjithe dashnor sula ky seshte parlament por shtojce e republikes kryeministrore nikolla

Deputeti i Partisë Demokratike Dashnor Sula, në fjalën e tij në Kuvend tha se Kuvendi është kthyer në një shtojcë të Republikës Kryeministrore.

“Kjo që treguat këtu është një skandal. Ky nuk është parlament, por një shtojcë e Republikës Kryeministrore. Çdo deputet apo deputete ka të drejtë të flasë.
Do të doja ti tërhiqja vëmendjen Nikollës, kryetarëve të komisioneve parlamentare që është e patolerueshme që jemi në fund të muajit prill dhe duhet të kishte përfunduar raportimi i institucioneve të pavarura kushtetuese, në tre mujorin e parë.
Çfarë ndodh këtu? Këtu nuk është çmendur njëri, jemi çmendur të gjithë. Ajo që ndodhi javën e kaluar që rrëzuat vendimin e Kushtetueses…”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts