Shqiperia

Shqipëria u hoq nga monitorimi për të drejtat e njeriut, Majko ironizon Bardhin: Ose kolegët e PS kanë punuar shumë, ose Basha ka ‘tradhtuar’ më shumë se duhet

shqiperia u hoq nga monitorimi per te drejtat e njeriut majko ironizon bardhin ose koleget e ps kane punuar shume ose basha ka tradhtuar me shume se duhet
shqiperia u hoq nga monitorimi per te drejtat e njeriut majko ironizon bardhin ose koleget e ps kane punuar shume ose basha ka tradhtuar me shume se duhet

Deputeti i PS-së, Pandeli Majko ka ironizuar Bardhin.

Duke iu referuar vendimit të KiE për ta hequr Shqipërinë nga monitorimi për çështjet e të drejtave të njeriut, Majko tha se kolegët e PS ose kanë punuar shumë si delegacion, ose Basha ka tradhtuar më shumë.

“Kuvendi duhet të ishte informuar sot për vendimet e KiE për Kosovën dhe Shqipër8iunë. I bashkohem kolegut Shehu për vlerësimet që bëri. Por ka një hap tjetër, një vendim tjetër që duhet kujtuar si një moment procedurial i rëndësishëm. Ky Parlament ka një delegacion të rëndësishëm, që gjej rastin ta falënderoj, siç është vendimi për heqjen e Shqipërisë nga monitorimi për çështjet e të drejtave të njëriut. Zoti Bardhi në këtë atmosferë korrupsioni, KiE mori një vendim që është tregues se ose kolegët tanë kanë punuar më shumë se sa duhet, ose zoti Basha ka ‘tradhtuar’ më shumë se sa duhet. Zoti Basha, është humor.”, tha ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts