Bota

Konsumoi sasi të konsiderueshme medikamentesh, vdes 59-vjeçari në Korçë

konsumoi sasi te konsiderueshme medikamentesh vdes 59 vjecari ne korce

Një 59-vjeçar nga Korça i ka dhënë fund jetës, duke konsumuar sasi të konsiderueshme medikamentesh.

spitali korce ambulance

Policia thotë se ngjarja ndodhi në lagjen nr.2 të këtij qyteti, ku shtetasi me iniciale P.C., pasi piu ilaçet u transportua në spital, por aty ndërroi jetë.

Policia dhe grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Korçë/Informacion paraprak

Pasditen e sotme, në lagjen nr. 2, Korçë, në banesë, shtetasi P. C., 59 vjeç, nga të dhënat e para dhe deklarimet e marra familjarëve të tij, dyshohet se ka konsumuar një sasi të konsiderueshme medikamentesh mjekësore. Ky shtetas u transportua për mjekim në spital në gjendje të rëndë shëndetësore, ku më pas ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.co

Similar Posts