Shqiperia

“Korrupsion politik me porosi”, Bardhi: Ja pse bëhen ndryshimet në ligjin për Gardën e Republikës, për të emëruar…

korrupsion politik me porosi bardhi ja pse behen ndryshimet ne ligjin per garden e republikes per te emeruar
korrupsion politik me porosi bardhi ja pse behen ndryshimet ne ligjin per garden e republikes per te emeruar

Kreu i grupit parlamentar demokrat, Gazment Bardhi ka sulmuar ashpër qeverinë dhe implikimet e saj sipas tij në çështje korruptive, në tenderat publike dhe në çdo sferë ekonomike.

Përmes një mesazhi në “Facebook” Bardhi thekson se ndryshimte në ligjin për Gardën e Republikës dhe lehtësimi i kritereve për drejtorin e Gardës janë përshtatur për të emëruar në krye Ermal Onuzi.

“Korrupsion me tendera publik, korrupsion me kontratat koncensionare, korrupsion në çdo sferë ekonomike. Së fundi edhe korrupsion politik përmes ligjeve me porosi. Ndryshimet në ligjin për Gardën e Republikës dhe lehtësimi i kritereve për drejtorin e Gardës janë përshtatur për të emëruar në krye Ermal Onuzi. Më poshtë diskutimi në seancë plenare”, shkruan Bardhi, teksa poston një video nga fjalimi i tij në Kuvend dje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts