Shqiperia

Lëvizte me automjet të vjedhur në Itali, nisin hetimet për 38-vjeçarin nga Shkodra

levizte me automjet te vjedhur ne itali nisin hetimet per 38 vjecarin nga shkodra
levizte me automjet te vjedhur ne itali nisin hetimet per 38 vjecarin nga shkodra

Kanë nisur hetimet në lidhje me një 38-vjeçar nga Shkodra.

Ky person tentoi të largohej nga vendi, ndërkohë që nga verifikimet e kryera në dalje të vendit rezultoi se automjeti që ai drejtonte ishte vjedhur në Itali.

Njoftimi: 

Shërbimet e Policisë Kufitare të PKK Muriqan referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin F. N., 38 vjeç, banues në Shkodër, për veprën penale “Trafikimi i mjeteve motorike”, pasi nga verifikimet e kryera në dalje të vendit rezultoi se automjeti që ai drejtonte ishte vjedhur në Itali.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts