Shqiperia

OSBE vlerëson AMP-në: Me rëndësi pastrimi i forcave ligjzbatuese nga elementë të korruptuar

osbe vlereson amp ne me rendesi pastrimi i forcave ligjzbatuese nga elemente te korruptuar

15 punonjës të Agjencisë të Mbikëqyrjes Policore morën pjesë në trajnimin e realizuar nga OSBE-ja, të fokusuar tek etika, të drejtat e njeriut, korrupsioni dhe praktikat procedurale e hetimore në punën e Agjencisë.

Darko Angelov, drejtuesi i Departamentit për Bashkëpunim në Çështjet e Sigurisë në Prezencën e OSBE-së, theksoi rëndësinë e pastrimit të forcave ligjzbatuese nga elementë të korruptuar. Ai garantoi mbështetjen e OSBE-së, si partnere afatgjatë e ministrisë së Brendshme dhe e strukturave në varësi të saj.

Duke vlerësuar mbështetjen e vazhdueshme të OSBE-së, drejtori i Agjencisë së Mbikëqyrjes Police, Florian Sulejmani tha se, trajnimi do të ndihmojë në aftësimin e mëtejshëm profesional të punonjësve të Agjencisë dhe në përmbushjen e misionit të saj.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts