Bota

Lufta Izrael-Hamas, Netanyahu nuk tërhiqet: Do të fitojmë, ka një datë për operacionin në Rafah

lufta izrael hamas netanyahu nuk terhiqet do te fitojme ka nje date per operacionin ne rafah
lufta izrael hamas netanyahu nuk terhiqet do te fitojme ka nje date per operacionin ne rafah

Kryeministri izraelit insiston në domosdoshmërinë e sulmit tokësor në Rafah. Deklaratat e Netanyahut hedhin “dyshim” mbi negociatat për një armëpushim, sipas lëvizjes islamike palestineze.

Pezullimi i bisedimeve do të sillte një pengesë gjashtë-javore në këmbim të lirimit të 40 pengjeve. “Fitorja ndaj Hamasit e kërkon dhe do të ndodhë dhe për këtë ka një datë”, siguron kryeministri izraelit.

Sakaq, raportohet se 15 persona kanë humbur jetën në një aksion ushtarak në Khan Yunis dhe Maghazi në Gaza.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts