Bota

Lufta në Gaza, Izraeli vijon bombardimet, 25 të vdekur në 24 orë

lufta ne gaza izraeli vijon bombardimet 25 te vdekur ne 24 ore
lufta ne gaza izraeli vijon bombardimet 25 te vdekur ne 24 ore

Të paktën 25 civilë u vranë dhe shumë të tjerë u plagosën në sulmet ajrore izraelite në qytetin e Gazës, sipas agjencisë zyrtare palestineze të lajmeve WAFA. Ngjarja ndodhi në zonën al-Tuffah në lindje të Gazës.

Që prej fillimit të luftës që përkon me datën 7 tetor 2023, në Gaza kanë humbur jetën mbi 26 mijë civilë, ndërsa kanë mbetur të plagosur mijëra të tjerë.

Në lidhje me ofensivën ushtarake izraelite në Gaza Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë urdhëron Izraelin të ndalojë gjenocidin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts