Bota Shqiperia

Me disa kilogramë kokainë me vete, policia italiane “këmba-këmbës” pas shqiptarëve, pranga dy të rinjve

me disa kilograme kokaine me vete policia italiane kemba kembes pas shqiptareve pranga dy te rinjve
me disa kilograme kokaine me vete policia italiane kemba kembes pas shqiptareve pranga dy te rinjve

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane, të cilët mbanin në një banesë 4 kg kokainë, 1.5 kg marijuanë dhe 20 mijë euro cash.

Prej disa ditësh Agjentët e Skuadrës Fluturuese, një seksion kundër krimit të përhapur, kishin ndjekur dy shtetas shqiptarë, pas një denoncimi për një vajtje-ardhje të çuditshme në një apartament në via Della Pietra. Dje në mëngjes, policët vunë re se një djalë i ri po dilte nga banesa e raportuar dhe pasi hipi në autobus, shkoi në Via Emilia Ponente.

Punonjësit e tjerë pranë shtëpisë kanë vërejtur një tjetër të ri shqiptar që ka mbërritur rreth orës 14:00 i cili ka hyrë në shtëpinë e raportuar, pak pasi është larguar në mënyrë të dyshimtë dhe ka hipur në një makinë.

Hetuesit vendosën të vazhdojnë me kontrollin e të dyshuarit të ri, por ai goditi dy operatorë të Skuadrës Fluturuese me makinën e tij dhe u largua. Rezultati ishte një ndjekje e cila zgjati disa kilometra drejt San Lazzaro deri në daljen 5 të unazës, ku makina u bllokua. Gjatë ndjekjes drejtuesi i makinës ka hedhur qafe një tufë çelësash dhe lëndë narkotike.

Në të njëjtën kohë, grupi tjetër policor ka qëndruar pranë shtëpisë ku pak më pas ka mbërritur djali i ri i cili ishte vënë re duke dalë nga shtëpia dhe duke marrë autobusin në mëngjes dhe i është bërë kontroll i menjëhershëm dhe kontroll brenda banesës.

Ky kontroll ka rezultuar pozitiv pasi u gjet kokainë me peshë afërsisht 4 kg, marijuanë me peshë 1.5 kg dhe një shumë prej 20 mijë eurosh cash.

Dy të rinjtë shqiptarë të moshës 22 dhe 28 vjeç pa precedentë penalë u arrestuan dhe u dërguan në burg. Droga e vendosur në tregun e qytetit do t’i kishte sjellë grupit të ardhura mbi 400 mijë euro.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts