Shqiperia

“Me mazhorancën kemi dakordësi në parim”, Bardhi: Ndërkombëtarët kanë nxitur nevojën për dialog mes nesh

me mazhorancen kemi dakordesi ne parim bardhi nderkombetaret kane nxitur nevojen per dialog mes nesh
me mazhorancen kemi dakordesi ne parim bardhi nderkombetaret kane nxitur nevojen per dialog mes nesh

Kreu i Grupit Parlamentar të opozitës së bashkuar, Gazmend Bardhi i ftuar në studion e “Open” në News24 ndër të tjera ka thënë se partnerët ndërkombëtarë kanë nxitur nevojën për dialog që të zgjidhet situata në Kuvend.

Ai theksoi se ka qenë thirrja e vazhdueshme e tre që solli reflektimin e palëve që janë ulur në tryezë.

“Qëndrimet e partnerëve janë publike dhe unë dua t’i falenderoj. Kanë nxitur nevojën për dialog që të zgjidhet situata në Kuvend.

Ka qenë thirrja e vazhdueshme e tyre për dialog që solli një reflektim nga të gjitha palët që janë në tryezë.

Unë kam shprehur vullnetin tim dhe vërtetësinë time për qëndrimet e mia se pse kemi hyrë në këtë aksion,” tha Bardhi.

Ai tha se nëse mazhoranca nuk i përmbahet marrëveshjes, aksioni do të vazhdojë dhe seanca e radhës do të bllokohet, duke shtuar se deri më tani ka një marrëveshje në parim dhe jo përfundimtare.

“Nuk ndërpritet aksioni. Kemi pasur një shkak dhe u zgjodh pasoja. Nëse nuk ka zgjidhje edhe në seancën e radhës do të këtë bllokim.

Kam thënë që kemi rënë dakord në parim, por nuk ka dakordësi përfundimtare,” shtoi ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts