Bota

Meta vizitë në Ankara, takohet me ish-liderin e Partisë Popullore Republikane: Gjithmonë i kthjellët për një Turqi demokratike

meta vizite ne ankara takohet me ish liderin e partise popullore republikane gjithmone i kthjellet per nje turqi demokratike
Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta vijon vizitën e tij në Turqi, ku së fundmi është takuar me ish-liderin e Partisë Popullore Republikane, partisë opozitare kryesore në vend.

448201796_1055056069320888_725184310216344319_n

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Meta shkruan se Kemal Kilicdaroglu është gjithmonë e kthjellët dhe i paepur në përpjekje për një Turqi demokratike dhe europiane.

Postimi i Metws :

Kënaqësi të takoja në Ankara një mik të shkëlqyer të Shqipërisë dhe timin, z.Kemal Kılıçdaroğlu, ish-liderin e Partisë Popullore Republikane (CHP),  opozitës kryesore në Turqi.

Gjithmonë i kthjellët dhe i paepur në përpjekjet për një Turqi demokratike dhe europiane.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.co

Similar Posts