Lifestyle

Michael Douglas promovon serialin me figurën ikonike të historisë amerikane

michael douglas promovon serialin me figuren ikonike te historise amerikane
michael douglas promovon serialin me figuren ikonike te historise amerikane

Michael Douglas luan si Benjamin Franklin në mini-serialin e ri të Apple TV, Franklin.

Aktori hollivudian këtë javë ndodhet në Nju Jork për të promovuar serialin dhe ka bërë një postim në profilin e tij në Instagram.

Në një foto që ka postuar, ai mban në duar një kartëmonedhë njëqind dollarësh, me fytyrën në mes, ashtu si figura e Franklinit.

“A e njihni këtë djalë? Unë po promovoj linjën time të re #Franklin në NYC këtë javë! Sigurohuni që ta shihni”, ka shkruar ai në postimin e tij.

Douglas portretizon figurën ikonë në historinë amerikane dhe fokusohet në tetë vitet që kaloi në Francë dhe historinë e bixhozit më të madh të karrierës së tij.

Përmbledhja e serisë

“Në dhjetor 1776 ai ishte tashmë i famshëm për eksperimentet e tij elektrike”, thuhet në përmbledhjen zyrtare. Por pasioni dhe forca e tij testohen kur ai nis një mision sekret në Francë. Në moshën 70-vjeçare, pa asnjë trajnim diplomatik, Franklin arriti, falë karizmës dhe zgjuarsisë së tij, të kapërcejë spiunët britanikë, informatorët francezë dhe të planifikojë aleancën franko-amerikane të vitit 1778.

Seriali me tetë episode bazohet në librin e vitit 2005 Një Improvizim i Madh: Franklin, Franca dhe Lindja e Amerikës nga fituesja e çmimit Pulitzer Stacey Schiff, shkruar nga Kirk Ellis dhe Howard Corder.

Të gjitha episodet janë drejtuar nga fitues i çmimeve Tim Van Patten, ndërsa Michael Douglas është një nga producentët ekzekutiv.
Atij i bashkohet Noah Jupp që luan djalin e tij, si dhe Marc Duret, Ludivine Sagnier, Thibault de Montalembert dhe Daniel Mays.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts