Shqiperia

Molotov dhe përplasje me policinë, mbyllet protesta para bashkisë së Tiranës

molotov dhe perplasje me policine mbyllet protesta para bashkise se tiranes
molotov dhe perplasje me policine mbyllet protesta para bashkise se tiranes

Ka përfunduar protesta e thirrur nga Aleanca për Teatrin dhe opozita para bashkisë së Tiranës në lidhje me dosjen “5D”.

Ashtu si edhe në protestat e radhës, protestuesit hodhën molotov, fruta dhe vezë në drejtim të portës hyrëse të Bashkisë.

Anëtarët e Këshillit Bashkiak tentuan të hynin në godinë, ku Tedi Blushi pati edhe një përplasje me policinë, pasi u ndalua nga efektivët.

Ndërkohë nënkryetari i këshillit bashkiak në Bashkinë e Tiranës, nga radhët e opozitës, Dorian Teliti, tha se kriminelët e vërtetë ndodhen brenda bashkisë, e jo këshilltarët që tentonin të hyni n në godinë për të kryer detyrën.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts