Shqiperia

Ndahet nga jeta në moshën 68-vjeçare detari Artur Bujari

ndahet nga jeta ne moshen 68 vjecare detari artur bujari
ndahet nga jeta ne moshen 68 vjecare detari artur bujari

Është ndarë nga jeta në Itali, në moshën 68 vjeçare detari i vjetër Artur Bujari, duke lënë në trishtim jo vetëm familjen e ti, por dhe detarët shqiptarë që e njohin dhe kanë punuar me të.

Arturi u lidh shpejt me detin direkt mbas shkollës së mesme, ku punoi për disa vite mekanik në Ofiçinën e riparimit të anijeve të Flotës Tregtare.

Ai ishte mjeshtër për riparimin e mjeteve, njeri i qetë, i papërtuar, tepër komunikues me shokët e kolegët e tij.

Arturi punoi për shume vite si komisar i anijes “Tirana”, ku tregoi pjekurinë dhe maturinë e tij, në bashkëpunim me kapitenët e anijes dhe ekuipazhin e saj.

Ka qënë nga ata Komisarë që kanë merituar respektin e detarëve dhe ekuipazhit të anijes, si njeri i mirë dhe shembull për detarët e anijes.

Mbas largimit nga anija, zoti Artur u mor me biznes privat, kryesisht me mobileri, ku ka ndihmuar konkretisht shoqatën e detareve “AdrijoN’, duke u gjendur pranë saj sa herë kishte mundësi.
Lamtumire detari i vjetër Artur Bujari!

Kapiten Vladimir Rrjepaj dhe detari i vjetër Bedin Bedini,
N/kryetar i shoqatës së detareve “Adrijon”.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts