Lifestyle

Ndahet nga jeta një nga komedianët më të mirë në botë

ndahet nga jeta nje nga komedianet me te mire ne bote
ndahet nga jeta nje nga komedianet me te mire ne bote

Richard Lewis, komediani i famshëm dhe ylli i “Curb Your Enthusiasm”, ka ndërruar jetë, njoftoi publicisti i tij.

Lewis, 76 vjeç, vdiq në shtëpinë e tij në Los Anxhelos pasi pësoi një atak në zemër të martën në mbrëmje, sipas publicistit të tij, Jeff Abraham.

Lewis zbuloi në prillin e vitit të kaluar se ai kishte jetuar me sëmundjen e Parkinsonit.

Joyce Lapinsky, gruaja e Lewis, “falënderon të gjithë për gjithë dashurinë, miqësinë dhe mbështetjen dhe kërkon privatësi në këtë moment,” tha Abraham në një deklaratë.

Lewis interpreton në sezonin e fundit të “Curb Your Enthusiasm” të Larry David në HBO.

Ai luajti së bashku me Jamie Lee Curtis në sitcom-in “Anything but Love”, i cili u transmetua nga viti 1988 deri në 1992-shin, përpara se të luante role në disa sitcom dhe filma jetëshkurtër gjatë fundit të viteve ’80 dhe fillimit të viteve ’90.

Në një homazh në Instagram, Curtis tha se Lewis “i hodhi në erë të gjithë të tjerët” gjatë audicionit të tij. Curtis tha gjithashtu se Lewis ishte arsyeja pse ajo nuk ishte më e varur nga droga/alkooli.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts