Bota

Ndërron jetë në moshën 82-vjeçare ish-senatori amerikan, Joe Lieberman

nderron jete ne moshen 82 vjecare ish senatori amerikan joe lieberman
nderron jete ne moshen 82 vjecare ish senatori amerikan joe lieberman

Ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare ish-senatori amerikan, Joe Lieberman. Ai ishte amerikani i parë hebre që u nominua për një post të lartë të vendit nga një parti e madhe si ajo demokrate, raporton politico. Familja e Lieberman deklaroi se ai vdiq për shkak të komplikimeve shëndetësore “Ai ishte 82 vjeç. Gruaja e tij e dashur, Hadassah, dhe anëtarët e familjes së tij ishin me të”, njoftoi familja.

Ish-kandidati për president Al Gore e kishte nominuar Liebermanin për pozitën e zëvendëspresidentit gjatë zgjedhjeve presidenciale të vitit 2000.

Kujtojmë se Lieberman ka vizituar Kosovën në vitin 2007.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts