Sport

Ndeshja ndaj Shqipërisë, lista e Kilit me ndryshime

ndeshja ndaj shqiperise lista e kilit me ndryshime
ndeshja ndaj shqiperise lista e kilit me ndryshime

Kombëtarja e Kilit do të përballet me Shqipërinë me 22 mars, në kuadër të një ndeshje miqësore. Përfaqësuesja kiliane ka bërë publike edhe listën e të ftuarve, për këtë takim.

Nuk mungojnë ndryshimet prej listës paraprake. Diego Valdes, Eric Pulgar, Carlos Palacios dhe Havier Altamiran nuk kontribuojnë dot për skuadrën për shkak të problemeve fizike, ndërsa në vend të tyre janë thirrur Ben Brereton Diaz, Esteban Pavez, ⁠Aleksander Aravena dhe Lukas Asadi.

Kujtojmë se ndeshja mes Kilit dhe Shqipërisë është e para direkte ndërmjet dy vendeve. Sfida do të mabhet në Stadio Ennio Tardini (Parma), në orën 20.45.

Lista:

Brayan Cortés – Colo Colo

Claudio Bravo – Real Betis (España)

Gabriel Arias – Racing (Argentina)

Guillermo Maripán – A. S. Monaco (Francia)

Paulo Díaz – River Plate (Argentina)

Igor Lichnovsky – Club América (México)

Matías Catalán – Talleres de Córdoba (Argentina)

Mauricio Isla – Independiente (Argentina)

Nicolás Fernández – Audax Italiano

Gabriel Suazo – Toulouse F. C. (Francia)

Thomas Galdames – Godoy Cruz (Argentina)

Erick Pulgar – Flamengo (Brasil)

Rodrigo Echeverria – Huracán (Argentina)

Marcelino Núñez – Norwich (Inglaterra)

Javier Altamirano – Estudiantes de la Plata (Argentina)

César Pérez – Unión La Calera

Darío Osorio – Midtjylland (Dinamarca)

Cristian Zavala – Colo Colo

Diego Valdés – Club América (México)

Carlos Palacios – Colo Colo

Víctor Dávila – CSKA Moscú (Rusia)

Marcos Bolados – Colo Colo

Alexis Sánchez – Inter de Milán (Italia)

Eduardo Vargas – Atlético Mineiro (Brasil)

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts