Shqiperia

Ndreca: Prefekti ka të drejtë të propozojë titujt e nderit, rol koordinues në qark

ndreca prefekti ka te drejte te propozoje titujt e nderit rol koordinues ne qark
ndreca prefekti ka te drejte te propozoje titujt e nderit rol koordinues ne qark

Deputeti i PS-së Plarent Ndreca, në fjalimin e tij në parlament, deklaroi se prefekti ka të drejtë të propozojë titujt e nderit.

Ndreca theksoi se prefekti gjithashtu ka rol koordinues në qark.  

“Prefekti ka të drejtë të propozojë titujt e nderit. Prefekti nuk ndërhyn gjithashtu as në automoninë e Inspektoratëve. Gjithashtu, prefekti ka rol koordinues në qark. Zëvendësimi i prefektit nga zv prefekti bën që institucioni të vazhdojë të funksionojë.

Ndryshimet janë të nevojshme, që pushteti lokal të ketë përfaqësim më efektiv. Të nderuar deputetë, ju ftoj të votoni këto ndryshime në ligj, që bën që prefekti të shërbejë më mirë ndaj qytetarëve tanë”, deklaroi Ndreca.

[embedded content]

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts