Shqiperia

Nën hetim për katër vepra nga Prokuroria e Posaçme, pasuria e Ceno Klosit dhe personave pranë tij nën “sitën” e SPAK

nen hetim per kater vepra nga prokuroria e posacme pasuria e ceno klosit dhe personave prane tij nen siten e spak
nen hetim per kater vepra nga prokuroria e posacme pasuria e ceno klosit dhe personave prane tij nen siten e spak

SPAK nisi sot hetimet ndaj drejtorit të Përgjithshëm të Tatimeve Ceno Klosi, i cili po hetohet për veprat penale të korrupsionit, shpërdorimit të detyrës, mashtrimit dhe falsifikimit të dokumenteve.

Prokuroria e Posaçme konfirmoi përmes një shkrese zyrtare për ‘News 24’ se hetimet ndaj kryetatimorit Klosi u regjistruan mbi bazën e dy kallëzimeve të bëra nga Partia Demokratike.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për News 24 se kur subjektet e hetimit janë zyrtarë të lartë apo ish- zyrtarë, SPAK zhvillon edhe hetim pasuror.

[embedded content]

Hetimi pasuror shtrihet jo vetëm në subjektet nën hetim, por edhe personat e bashkëlidhur me të.

Çdo rritje e pasurisë së Drejtorit të Përgjithshëm të Tatimeve, pas marrjes së detyrës, është objekt i këtij hetimi.

Hetimi shtrihet në transaksione apo pasuri të paluajtshëm prej tij ose personave të bashkëlidhur me të.

Që nga korriku 2023 Klosi dhe vartësit e tij janë vëzhguar dhe përgjuar nga Prokuroria e Posaçme.

Vartësve të tij i janë sekuestruar edhe aparatet celularë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts