Sport

Nga Barcelona deri te pista arabe, trajneri Sarri merr kohë për të reflektuar

nga barcelona deri te pista arabe trajneri sarri merr kohe per te reflektuar
nga barcelona deri te pista arabe trajneri sarri merr kohe per te reflektuar

Mauricio Sarri vendosi të largohej nga pankina e Lazios dhe për momentin është trajner i lirë. Tekniku i njohur është në kërkim të një skuadre dhe alternativat janë të shumta.

Zërat për një rikthim të mundshëm te Napoli apo thashethemet për Milanin për të pasuar Piolin nuk kanë gjetur shumë konfirmim, të paktën për momentin. Mundësi e mirë është Fiorentina, nëse konfirmohet lamtumira e Italianos.

Emri i Sarrit lidhet së fundmi me Barcelonën, pasi dihet që Xavi ikën në verë. Nuk duhet përjashtuar as pista arabe, një ofertë faraonike do bënte që “timonieri” të mendohej dy herë.  Ajo që mund të thuhet me siguri është se Sarri do marrë gjithë kohën e nevojshme për të reflektuar për të ardhmen.

(J.S/ BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts