Sport

Nis faza e katërt, takimet e javës së 28-të luhen në fundjavë, spikat derbi i kryeqytetit

nis faza e katert takimet e javes se 28 te luhen ne fundjave spikat derbi i kryeqytetit

Kampionati “Abissnet Superiore” është gati për fazën e katërt dhe të fundit ku do të vendosen verdiktet finale të sezonit 2023/2024. Në fundjavë do të luhen takimet e javës së 28-të.

Të shtunën do të zhvillohen tre sfida. Ndeshja e parë është Erzeni-Laçi, e programuar për t’u luajtur në orën 14:00.

Në po të njëjtën ditë, në orën 17:00 do të zhvillohen dy takime. Në “Niko Dovana” Teuta do të përballet me Partizanin. Ndërsa në Korçë, Skënderbeu do të presë Egnatian e vendit të parë.

Të dielën do të luhen dy ndeshjet e fundit të javë së 28-të. Në orën 14:00, Kukësi do të përballet me Vllazninë. Takimi që do të ulë siparin e kësaj jave është Tirana-Dinamo City. Kjo ndeshje do të luhet në stadiumin “Air Albania” në 17:00.

Abissnet Superiore – Java 28 Post Scaled
Abissnet Superiore – Java 28 Post Scaled
Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts