Shqiperia

‘Një katastrofë familjare’/ Pas sherrit të bujshëm me Princ Lekën, Elia Zaharia rikthehet në skenë

nje katastrofe familjare pas sherrit te bujshem me princ leken elia zaharia rikthehet ne skene
nje katastrofe familjare pas sherrit te bujshem me princ leken elia zaharia rikthehet ne skene

Pas sherrit të bujshëm që u publikua në media mes Princ Lekës dhe aktores Elia Zaharia, kjo e fundit ka vendosur të rikthehet në skenë. Në Teatrin Metropol do të luhet drama familjare “Para Perëndimit” e nobelistit Gerhart Hauptmann.

Njoftimi i Teatrit Metropol:

“Para Perëndimit” një katastrofë familjare në sfondin e një bote të trazuar. Drama e nobelistit Gerhart Hauptmann, na jep një mundësi për të shqyrtuar vendin e individit në botën bashkëkohore. A janë zgjedhjet e tij të lira apo të kontrolluara?

“Para Perëndimit” përqendrohet në dramën e “mungesës së lirisë” me të cilën përballet 70-vjeçari Matthais Clausen. 3 vite pas vdekjes së gruas së tij, ai bie në dashuri me një vajzë të re Inken, por që pengohet nga të gjitha anët prej atyre që e rrethojnë, mbi të gjitha familja e tij që e sheh këtë histori dashurie si kërcënim të trashëgimisë financiare dhe shpirtërore të familjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts