Sport

“Nuk ka mbaruar ende asgjë, japim shpirtin në fushë”, Luis Enrique i bindur: Ia dalim ndaj Barçës, luajmë njësoj si në aktin e parë

nuk ka mbaruar ende asgje japim shpirtin ne fushe luis enrique i bindur ia dalim ndaj barces luajme njesoj si ne aktin e pare
nuk ka mbaruar ende asgje japim shpirtin ne fushe luis enrique i bindur ia dalim ndaj barces luajme njesoj si ne aktin e pare

Trajneri i PSG-së, Luis Enrique, foli në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes së nesërme ndaj Barcelonës në Champions League.

Cili është qëllimi juaj?

“Ne nuk kishim humbur në 27 ndeshje. Ishte dita që donim më pak të humbisnim. Duhet të ngrihemi dhe të përmirësohemi. Nuk duhet ta ekzagjerojmë këtë humbje, duhet ta pranojmë. Duhet të përgatitemi për të dhënë një paraqitje të mirë nesër. Ne duam për t’u dhënë gëzim mbështetësve tanë”.

Si janë të lënduarit?

“Barkola është i përshtatshme për të luajtur. Janë 23 lojtarë. Nuk e di nëse do të luajnë më shumë apo më pak minuta.”

Si e keni tejkaluar këtë arritje?

“Pas një disfate, padyshim që dy ditët pas ndeshjes janë të vështira. Ne luftuam për të rifituar gjendjen tonë fizike dhe mendore, por ka një ndeshje tjetër, kundër të njëjtit rival. Ne e dimë se çfarë duam të bëjmë dhe do ta bëjmë. Jemi duke ecur mirë”.

A do të jetë e vështirë të luash në Montjuiç?

“Do të kisha preferuar të luaja në “Camp Nou”, si të gjithë tifozët. Camp Nou është një stadium legjendar. Unë gjithmonë do të doja të luaja në stadiume më të mëdha, por këtu është një stadium i mirë për këtë ndeshje.”

Ju lëndoi disfata?

“Ne rrëzohemi, ngrihemi. Është një sport i nivelit të lartë. Ne duhet të jemi mësuar me të. Kemi pasur kohë për të përgatitur planin tonë të lojës sa më mirë që mundemi. Dhe e përsëris, ne jemi gati. Të gjithë lojtarët, të gjithë ata që janë pjesë e PSG-së nuk arritën të kualifikohen pas humbjes në ndeshjen e parë, por nesër do të luajmë në të njëjtën mënyrë, do të ketë edhe gola. Unë kam një grup lojtarësh shumë të bashkuar, ku nuk ka egoizëm. Jam i kënaqur me atë që lojtarët bëjnë në fushë. Shumë meritojnë të luajnë më shumë, fatkeqësisht nuk është e mundur. Por askush nuk ankohet .”

Një koment për situatën e Çavit?

“Nuk më shqetëson aspak. Gjithmonë jam trajtuar mirë, por do të bëj gjithçka për të fituar. Nesër do të jetë një ndeshje e komplikuar për të dyja skuadrat, ne kemi synimin dhe ambicien për të kaluar në fazën tjetër”.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts