Lifestyle

Nxehen gjakrat mes Elsa Lilës dhe Valerit

nxehen gjakrat mes elsa liles dhe valerit
nxehen gjakrat mes elsa liles dhe valerit

TIRANE

NjĂ« debat i ashpĂ«r ka ndodhur mes Valerit dhe Elsa LilĂ«s. NjĂ« deklaratĂ« e kĂ«saj tĂ« fundit, e cila tha se Valeri nuk ka çfarĂ« t’u bĂ«jĂ« vajzave, se vajzĂ« Ă«shtĂ« vetĂ«, ka nxehur edhe mĂ« shumĂ« gjakrat.

Por e pyetur nga moderatorja Fjoralba Ponari për këtë deklaratë, të cilën e quajti seksiste, Elsa dha shpjegimin e saj për rastin dhe se çfarë kuptoi me shprehjen e saj.

Valeri, ka disa meshkuj qĂ« kanĂ« brenda vetes tĂ« theksuara tipare femĂ«rore dhe jo mashkullore. Kjo ishte pĂ«r tĂ« pĂ«rforcuar karakterin e tij mĂ« shumĂ« afĂ«r njĂ« femre sesa njĂ« mashkulli. ËshtĂ« llafazan, kurioz, fut hundĂ«t. Para se tĂ« ndalojmĂ« tek shprehja ime se femĂ«r Ă«shtĂ« vetĂ«, le tĂ« ndalojmĂ« tek Valeri qĂ« flet pĂ«r mua mbrapa krahĂ«ve. UnĂ« nuk e bĂ«j kĂ«tĂ« pa asnjĂ« qĂ«llim. Nuk Ă«shtĂ« njĂ« personazh qĂ« mĂ« tĂ«rheq. UnĂ« nuk merrem me Valerin, por Valeri merret me tĂ« gjithĂ« ne.

Këngëtarja më tej ka shprehur mërzinë e saj për deklaratat e Valerit dhe që ky i fundit i ka sjellë në kujtesë problemet që ka pasur me drejtësinë italiane. Sipas këngëtares, kjo çështje është mbyllur para dy vitesh nga drejtësia italiane, por shton se kjo u përdor nga ana e Valerit.

Ky i fundit në argumentin e tij tha:

Kur them pĂ«r shpĂ«larje imazhi e kisha fjalĂ«n pĂ«r atĂ« qĂ« ajo ka thĂ«nĂ« pĂ«r ne. Kur ma tha, i thashĂ« rri e qetĂ« se nuk kam mendim negativ, por Elsa si njohĂ«se e kapjes sĂ« prime-it, dihet tashmĂ« ndaj foli. NĂ« pjesĂ«n e ofendimeve unĂ« dua t’i them qĂ« kur mĂ« konsideron si femĂ«r, do tĂ« thotĂ« qĂ« anĂ«t negative i kam si ty. UnĂ« jam djali i njĂ« femre, jam rritur nga njĂ« femĂ«r dhe jam bashkĂ«shorti i njĂ« femre.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts