Kosova

O’Brien dhe Gabriel Escobar konferencë për mediat, në fokus Ballkani Perëndimor dhe stabiliteti në rajon

obrien dhe gabriel escobar konference per mediat ne fokus ballkani perendimor dhe stabiliteti ne rajon
obrien dhe gabriel escobar konference per mediat ne fokus ballkani perendimor dhe stabiliteti ne rajon

Ndihmës Sekretari i Byrosë për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike James O’Brien dhe zëvendësi i tij, Gabriel Escobar, do të mbajnë sot një konferencë për shtyp, ku në fokus do të jetë Ballkani Perëndimor.

Ambasadori O’Brien dhe Zëvendës Ndihmës Sekretari Escobar do të japin një lexim të takimit të fundit të të dërguarve të Ballkanit Perëndimor nga Mbretëria e Bashkuar, Franca, Gjermania, Italia dhe Shtetet e Bashkuara në Uashington.

Siç thuhet në një njoftim të ambasadës amerikane, ata gjithashtu do të diskutojnë për 25 vjetorin e fillimit të Operacionit të Forcave Aleate, përgjigjen e NATO-s ndaj krizës humanitare në Kosovë dhe rrugën përpara drejt një Ballkani Perëndimor më të qëndrueshëm, më të begatë dhe më të sigurt.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts