Bota

OBSH paralajmëron për pandeminë e re: Bota nuk është gati për të

obsh paralajmeron per pandemine e re bota nuk eshte gati per te
obsh paralajmeron per pandemine e re bota nuk eshte gati per te

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus, paralajmëroi për pandeminë e re.

“Por njerëzit nuk janë gati për të. Bota nuk është ende gati për sëmundjen e radhës X dhe pandeminë tjetër. Nëse nesër ka një tjetër pandemi, bota do të përballet me të njëjtat probleme me të cilat u përballëm gjatë COVID-19,” tha Ghebreyesus.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts