Sport

Osimhen-Kvara “çmontojë” Sassuolon, Bajrami nuk “ndez”, në fushë edhe Kumbulla (VIDEO)

osimhen kvara cmontoje sassuolon bajrami nuk ndez ne fushe edhe kumbulla video

Më në fund zgjohet edhe Napoli, me blutë që marrin fitoren e parë me Francesco Calzona-n në stol. Me Osimhen dhe Kvaran në versionin më të mirë, por dhe fal gafave pafund nga ana e Sassuolo-s, Napoli doli me tre pikë pas fitores së thellë 6-1 në transfertë. Nedim Bajrami zbriti në fushë si titullar, ndërsa për herë të parë pas dëmtimit të rëndë, në fushë zbriti edhe Marash Kumbulla, i hedhur në fushë si zëvendësues në minutën e 77-të.

Sassuolo krijoi iluzionin se do t’i hapte punë Napolit teksa kaluan në avantazh në minutën e 17-të më Racic. Napoli iu përgjigj pak minuta më pas me një aksion të bukur, të finalizuar nga Amir Rrahmani, me kapitenin e Kosovës që goditi saktë brenda në zonë. Në minutën e 31-të, ishte Osimhen që përmbysi rezultatin. Sulmuesi nigerian, i shërbyer sërish nga Politano realizoi golin e dytë personal dhe të tretin për Napolin në minutën e 41-të. Historia nuk ndryshoi as në pjesën e dytë, me Osimhen që mori një dhuratë nga mbrojtësit e Napolit duke realizuar golin e tij të tretë personal, kjo ishte “tripleta” e tij e parë për këtë sezon. Më pas stafetën e mori Kvaratskhelia me gjeorgjianin që realizoi një “dopjetë” golash duke sigluar shifrat përfundimtare në 6-1.

Osimhen Rrahmani
Osimhen Rrahmani

Pavarësisht këtij suksesi të rëndësishëm, Napoli mbetet jashtë zonës euro, në vendin e 9-të në kuotën e 40 pikëve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts