Lifestyle

Pamela Anderson rikthehet në filmin ‘The Last Showgirl’ të Gia Coppola

pamela anderson rikthehet ne filmin the last showgirl te gia coppola
pamela anderson rikthehet ne filmin the last showgirl te gia coppola

Pamela Anderson dhe Jamie Lee Curtis luajnë në një kast yjesh në filmin e ri të mbesës së Francis Ford Coppola, Gia.

Filmi “The Last Showgirl” është shkruar nga Kate Gersten dhe prodhuar nga Robert Schwarzman dhe Natalie Farey.

“Gjithmonë kam dashur të bëj një film në Las Vegas,” tha Coppola për Deadline. “Jam shumë krenare për kastin dhe ekipin tonë, veçanërisht
për Pamelën. Mezi pres të ndaj performancën e saj të guximshme dhe të thellë!” , tha ajo.

Filmi ndjek një showwoman, Angie, e cila duhet të kuptojë se çfarë të bëjë në të ardhmen kur shfaqja në të cilën ajo ka punuar për 30 vjet papritmas del nga transmetimi ndërsa përpiqet të rindërtojë marrëdhënien me vajzën e saj. Aktorja fituese e çmimit Oscar, Jamie Lee Curtis në rolin e Roxanne, luan një pronare kazinoje me një të kaluar misterioze.

Personazhi i saj premton të jetë njëkohësisht një burim mbështetjeje dhe një katalizator për zhvillimin e skenarit. Kasti përfshin gjithashtu Dave Bautista, Brenda Song, Kiernan Shipka dhe Billie Lourd.

Aktualisht nuk ka asnjë informacion për datën e publikimit, megjithëse xhirimet tashmë kanë përfunduar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts