Sport

Partizani luan si pritës ndaj Dinamos, ja cilin stadium zgjedhin “Demat” për derbin

partizani luan si prites ndaj dinamos ja cilin stadium zgjedhin demat per derbin
partizani luan si prites ndaj dinamos ja cilin stadium zgjedhin demat per derbin

Partizani kthehet të luajë në shtëpi ndeshjet si vendës. Pas dyshimeve që kishin, drejtuesit e klubit të kuq kanë zgjedhur stadiumin “Arena e Demave” për të luajtur ndeshjen e javës së 32-të të kampionatit, të shtunën në 18:00 kundër Dinamos.

Nga ajo që ishte lënë të kuptohej më parë, pritej që kjo sfidë të luhej në “Air Albania” dhe stadiumi i kuq të lihej për ndeshjen mes Erzenit dhe Tiranës, por nuk ka ndodhur kështu. Burime për “Panorama Sport” bëjnë me dije se drejtuesit e kuq u janë ruajtur tensioneve të mundshme të ndeshjes mes bardhebluve dhe shijakasve, çka mund të shkaktonte dëme materiale të konsiderueshme në stadium.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts