Bota

Pas Kinës dhe Koresë së Veriut, Irani uron Putinin pas zgjedhjes si president i Rusisë

pas kines dhe korese se veriut irani uron putinin pas zgjedhjes si president i rusise
pas kines dhe korese se veriut irani uron putinin pas zgjedhjes si president i rusise

Presidenti iranian ka uruar ditën e sotme homologun e tij rus Vladimir Putin, për zgjedhjen si president të Rusisë.

“Presidenti i Republikës Islamike të Iranit dërgoi urimet e tij me rastin e fitores bindëse në zgjedhje të Vladimir Putin si president i Rusisë”, thuhet në deklaratë.

Autoritetet në Kremlin deklaruan se Putin, pasi u zgjodh president, ka pasur biseda telefonike me liderë të shteteve të tilla si Azerbajxhani, Bjellorusia, Kazakistani, Kirgistani, Taxhikistani dhe Uzbekistani.

Perëndimi ka kritikuar zgjedhjet në Rusi, duke u shprehur se nuk kanë qenë të drejta dhe demokratike, ndërsa aleatët e Moskës e kanë uruar Putinin.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts