Shqiperia

Petrit Vasili rendit shtatë faktet që pasqyroi Arben Ahmetaj gjatë intervistës: Dimensionet e portretit mafioz të Edi Ramës morën vulë përfundimtare

petrit vasili rendit shtate faktet qe pasqyroi arben ahmetaj gjate intervistes dimensionet e portretit mafioz te edi rames moren vule perfundimtare
petrit vasili rendit shtate faktet qe pasqyroi arben ahmetaj gjate intervistes dimensionet e portretit mafioz te edi rames moren vule perfundimtare

Intervista e Arben Ahmetajt dy net më parë për nënkryetarin e Partisë së Lirisë, Petrit Vasili, tregoi dimensionet e portretit mafioz të kryeministrit Edi Rama.

Reagimi i plotë i Vasilit:

“Omerta”, kercenime me vdekje, korrupsion, dimensionet e portretit mafioz te Edi Rames!

Dimensionet e mesiperme te Edi Rames moren tashme nje vulë përfundimtare pas intervistes se Arben Ahmetajt.

Ishte Edi Rama qe kercenonte egersisht oficerin Emiljano Nuhu qe denoncoi Taulant Ballen dhe Rrahjat dhe me pas u detyruar te largohet nga Shqiperia dhe te merret ne mbrojtje nga te huajt.

Ndersa Arben Ahmetaj kercenohet me vdekje, pra me jeten e e tij dhe te familjes qe ai te mbylle gojen dhe te pranonte ne heshtje denimin dhe berjen koke turku per llogari te mbrojtjes se kokes se Rames. Edi Rama ne krye te aferes 1000% mafioze te inceneratoreve edhe kur faktet e provat dolen sheshit vazhdoi pagesen e tyre dhe mbrojtjen publike histerike te tyre, kur duhet te bente te kunderten te ndalte pagesen e cdo leku dhe denoncimin e pergjegjsve.

Por duke qene i zhytur deri ne gryke Rama s’beri as njeren as tjetren, por kerkonte te mbyllte gojen e Ahmetajt per inceneratoret.

Ahmetaj pohoi qe deti shitej ne tavoline nga Rama pa ju dridhur qerpiku dhe pa pyetur fare per interesin kombetar dhe ate publik, por vetem per grabitjen e miliarda eurove.

Ndersa kur Ilir Meta si President i Republikes qendroi shume fort duke mos ja lejuar aferen Edi Rames me kufirin detar, ai u versul si skizofren per shkarkimin e Metes, qe afera multimiliardere me detin te vazhdonte.

Po keshtu kur Ilir Meta kundershtoi dhe nuk lejoi grabitjen e anetarit gjykates kushtetuese dhe betimin tek Lana serish Rama kercenoi e veproi me shkarkim per te hapur rrugen kapjes mafioze te Gjykates Kushtetuese.

Kur Ahmetaj pohon me fakte se per koncesionet ne shendetesi Rama ishte informuar per korrupsionin e tyre, te gjithe kane pare se ky i fundit nuk u ndal, por vazhdoi ti paguante dhe ti mbronte hapur ato.

Ahmetaj pohon me fakte se tek afera e Portit te Durresit shqiptaret dhe interesat e shtetit humbasin nga menyra se si ky koncesion eshte dhene, ndersa Edi Rama vazhdoi aferen mafioze miliardere pa pyetur per interesin publik dhe vjedhjen e miliarda eurove.

Ahmetaj pohoi me fakte se Ekoparku ne Durres eshte afere korruptive e qarte teresisht familijare e Edi Rames provoi qe mafia shteterore dhe familjare jane bere njësh me njera tjetren.

Ahmetaj pohoi me fakte se kanabizimi i te gjithe vendit, pra kriminalimi i qeverisjes, ekonomise dhe jetes se shqiptareve ishte pergjegjesi vetem e Edi Rames, qe e mbeshteti,e inkurajoi dhe e ndihmoi me cdo mjet krijimin e narkoqeverisjes rilindase me ne krye ate vete.

Ahmetaj pohoi se Drejtesia me regji dhe totalisht e kapur nga Edi Rama eshte kthyer ne polici politike ndaj kundershtareve te tij dhe i sherben mbylljes se gojes, pandeshkueshmerise dhe fshehjes se te vertetave.

Kete e kane pare shume qarte te gjithe shqiptaret ne procesin politik mafioz kunder z.Berisha kur pergjegjesi i vetem edhe per ceshtjen e klubit Partizani eshte vetem Edi Rama.

Ahmetaj pohoi me fakte Erion Veliaj eshte pronar faktik i inceneratorit te Tiranes, por SPAK qe nuk nguron te montoje gjithefare procesesh politike nuk leviz gishtin ndaj Veliajt, po ben sikur arrreston ca drejtore bashkie viktima, ndersa Rama bën omerta’ dhe nuk flet asnje fjale.

Po te mos ishte deri ne gryke vete Rama do ta shkarkonte Veliajn, por nuk ja mban se e ka hallin per vete.

Portreti i Edi Rames eshte pra qartesisht:omerta(mbyllje goje), kercenime me vdekje,korrupsion.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts