Shqiperia

Ura e Milotit e degraduar, rrezik serioz për udhëtarët, drejtuesit e mjeteve: Nuk ka ndërhyrje prej vitesh

ura e milotit e degraduar rrezik serioz per udhetaret drejtuesit e mjeteve nuk ka nderhyrje prej vitesh
ura e milotit e degraduar rrezik serioz per udhetaret drejtuesit e mjeteve nuk ka nderhyrje prej vitesh

LEZHE

Ura e Milotit rrezikon çdo ditë jetën e udhëtarëve, pasi mungesa e investimeve po e degradon atë me shpejtësi.

Hapësirat mes trarëve lidhës janë zgjeruar duke vështirësuar lëvizjen e automjeteve, mbrojtëset anësore prej hekuri janë hequr në një pjese të konsiderueshme të urës ndërsa gërryerjet në shtratin e lumit kanë nxjerrë këmbët e saj, duke rrezikuar shembjen.

Dëmtimet e dukshme të urës nuk kanë tërhequr vëmendjen e asnjë institucioni për të ndërhyrë për riparimin e saj. Alarmante e cilësojnë situatën drejtuesit e mjeteve të cilët shpesh kane apeluar për marrjen e masave.

Që prej ndërtimit të superstradës Lezhë-Laç ura e vjetër mbi lumin Mat nuk po merr vëmendje, pavarësisht se numri i automjeteve që kalojnë aty është i konsiderueshëm.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts