Bota

Publikohen të dhënat, të paktën 107 palestinezë humbën jetën nga sulmet izraelite në Gaza

publikohen te dhenat te pakten 107 palestineze humben jeten nga sulmet izraelite ne gaza
publikohen te dhenat te pakten 107 palestineze humben jeten nga sulmet izraelite ne gaza

Ministria e Shëndetësisë në Gaza ka publikuar shifrat e fundit, ku theksohet se 107 palestinezë kanë humbur jetën nga sulmet izraelite gjatë 24 orëve të fundit.

Po ashtu raportohet se 165 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Në shifrat e përgjithshme që kanë publikuar thuhet se që nga fillimi i sulmeve izraelite që nisën më 7 tetor e deri tani janë vrarë 27 mijë e 238 palestinezë ndërsa 66 mijë e 452 persona të plagosur.

Ministria e Shëndetësisë në shifrat e publikuara nuk ka bërë dallim mes luftëtarëve dhe civilëve.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts