Bota

Putin mund të vizitojë Turqinë në fund të prillit ose në fillim të majit

putin mund te vizitoje turqine ne fund te prillit ose ne fillim te majit
putin mund te vizitoje turqine ne fund te prillit ose ne fillim te majit

Presidenti rus Vladimir Putin mund të vizitojë Turqinë në fund të prillit ose në fillim të majit, njoftoi agjencia shtetërore ruse e lajmeve RIA.

Më herët, zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov tha se përgatitjet për takimin mes Putinit dhe presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan po vazhdojnë.

Një zyrtar turk tha javën e kaluar se Putin do të vizitonte Turqinë, një anëtare e NATO-s, më 12 shkurt.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts