Technology Video

Si të krijoni video në aplikacion duke përdorur inteligjencën artificiale

si te krijoni video ne aplikacion duke perdorur inteligjencen artificiale
si te krijoni video ne aplikacion duke perdorur inteligjencen artificiale

Google Photos ju lejon të krijoni video duke përdorur inteligjencën artificiale (AI) me imazhe të ruajtura në aplikacionin e disponueshëm për Android dhe iPhone (iOS).

Funksioni i quajtur “Highlight Video” kombinon automatikisht fotot dhe muzikën për të krijuar një klip në vetëm disa prekje.

Përdoruesi mund të zgjedhë njerëz, vendndodhje, aktivitete ose data dhe aplikacioni krijon videon bazuar në këtë informacion.

Për më tepër, mund të shtoni më shumë foto në klipin e krijuar dhe të ndryshoni muzikën.

Për ata që preferojnë, funksioni ju lejon gjithashtu të bëni një video duke shtuar imazhe manualisht. Më pas, mësoni se si të krijoni video me AI nga imazhet në Google Photos.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts