Sport

Racizmi ndaj Juan Jesus, lojtari i Interit nuk grumbullohet nga kombëtarja

racizmi ndaj juan jesus lojtari i interit nuk grumbullohet nga kombetarja
racizmi ndaj juan jesus lojtari i interit nuk grumbullohet nga kombetarja

Mbrojtësi i Interit, Francesco Acerbi nuk do të grumbullohet nga Kombëtarja e Italisë për ndeshjet e radhës. Shkak për këtë vendim janë bërë fyerjet raciste të Acerbit ndaj brazilianit Juan Jesus, në fundin e ndeshjes Inter-Napoli, të përfunduar 1-1 dhe të mbajtur në San Siro.

“Acerbi Ă«shtĂ« njĂ« djalĂ« i mirĂ«, por tha disa gjĂ«ra jo tĂ« bukura. E kaloi limitin, por mĂ« pas e kuptoi qĂ« e kishte ekzagjĂ«ruar dhe mĂ« kĂ«rkoi falje. JanĂ« episode qĂ« ndodhin nĂ« fushĂ« dhe unĂ« preferoj t’i lĂ« aty” – Tha Juan Jesus. Sa i takon ndeshjeve tĂ« KombĂ«tares sĂ« ItalisĂ«, nĂ« vend tĂ« Acerbit do tĂ« jetĂ« Gianluca Mancini. PĂ«rfaqĂ«suesja Axurre do tĂ« pĂ«rballet me Venezuelen dhe Ekuadorin, nĂ« ndeshje miqĂ«sore.

(J.S/BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts