Shqiperia

“Pazari i 2008 mes Ramës e Berishës po rinovohet”, Alibeaj: Shqipëria të kthehet një zonë zgjedhore, nga sistemi aktual fiton vetëm Rama

pazari i 2008 mes rames e berishes po rinovohet alibeaj shqiperia te kthehet nje zone zgjedhore nga sistemi aktual fiton vetem rama
pazari i 2008 mes rames e berishes po rinovohet alibeaj shqiperia te kthehet nje zone zgjedhore nga sistemi aktual fiton vetem rama

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së zyrtare Enkeled Alibeaj, në një deklaratë për mediat tha se pazari i 2008 mes Ramës dhe Berishës po rinovohet.

Alibeaj theksoi se Shqipëria duhet të kthehet në një zonë zgjedhore, duke shtuar se nga sistemi aktual zgjedhor fiton vetëm Edi Rama.

“Shqipëria duhet të kthehet në një zonë zgjedhore, të mos ndahet vendi në çifligje elektorale. Edi Rama nga ky sistem garanton së paku 6 mandate. Rama ka mohuar edhe listat e hapura. Të mohosh listat e hapura do të thotë të kesh frikë nga qytetarët. Çfarë kuptimi ka lufta në parlament, kur deputetët nuk përfaqësojnë interesin e qytetarëve?

Pazari i 2008 mes Ramës dhe Berishës po rinovohet. Është edhe ligji i dekriminalizimit. Me propozimet e sjella nga PS, mund të bëhen ndryshime në ligjin e dekriminalizimit e kjo është e patolerueshme. Është detyrë e PD që të qëndrojë fort për luftën, që shkon në interes të qytetarëve”, deklaroi Alibeaj.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts