Shqiperia

Reforma Zgjedhore, Grupi i Dialogut miraton planin e punës, kur pritet të miratohet projektligji (DOKUMENTI)

reforma zgjedhore grupi i dialogut miraton planin e punes kur pritet te miratohet projektligji dokumenti
reforma zgjedhore grupi i dialogut miraton planin e punes kur pritet te miratohet projektligji dokumenti

Grupi i Dialogut për Reformën Zgjedhore ka miratuar planin e punës për muajt në vijim.

Gazetari Ergys Gjençaj raporton për BalkanWeb se plani i punës është miratuar ditën e sotme.

Takimi i radhës është caktuar më 18 prill ku do të diskutohet në lidhje me zgjedhësit dhe përgatitja e listës së zgjedhësve; përmbajtja, hartimi dhe miratimi i listës së zgjedhësve; dhe procesi i përgatitjes së listës së zgjedhësve.

Miratimi i projektligjit dhe eventualisht i projektligjeve te tjera të lidhura me të, pritet të miratohet deri më 1 korrik.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts