Sport

Rikthim i detyruar te Manchester United, klubi gjerman nuk ushtron të drejtën e blerjes së kartonit të lojtarit

rikthim i detyruar te manchester united klubi gjerman nuk ushtron te drejten e blerjes se kartonit te lojtarit
rikthim i detyruar te manchester united klubi gjerman nuk ushtron te drejten e blerjes se kartonit te lojtarit

Mesfushori i Eintracht Frankfurt, Donny van de Beek do të kthehet në Manchester United në fund të sezonit. Klubi gjerman nuk do të aktivizojë opsionin e blerjes  për 11 milionë euro plus 3 bonuse dhe për këtë arsye, holandezi është i detyruar të kërkojë një klub të ri. Këtë sezon ai luajti vetëm 365 minuta, të shpërndara në 9 paraqitje, nga të cilat 7 në Bundesligë, 1 në Premier League dhe 1 në Kupën EFL.

Kujtojmë se 26 vjeçari ka rënë në sy tek të rinjtë e Ajaxit para shumë vitesh, për të kaluar më pas te skuadra A. Gjithashtu, ai ka kontribuar edhe për Everton.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts