Bota

Rritet numri i të vdekurve nga sulmi terrorist në Moskë, arrestohen 11 persona

rritet numri i te vdekurve nga sulmi terrorist ne moske arrestohen 11 persona
rritet numri i te vdekurve nga sulmi terrorist ne moske arrestohen 11 persona

Numri i të vdekurve nga sulmi pranë Moskës , i pretenduar nga ISIS, është 93, duke përfshirë 3 fëmijë, ndërsa Kievi tha se nuk ishte i përfshirë.

Burra të armatosur me automatikë kallashnikov me veshje kamuflazhi hynë në Sallën e Bashkisë Crocus, një sallë koncertesh në veriperëndim të qendrës, duke hapur zjarr pa mëshirë ndaj pjesëmarrësve të koncertit.

Sulmuesit, para se të arratiseshin me një Renault të bardhë, hodhën edhe granata ose shishe ndezëse dhe pak më pas e gjithë ndërtesa u përfshi në zjarr. U bënë 11 arrestime, njoftoi Kremlini, duke përfshirë 4 terroristë të përfshirë drejtpërdrejt në sulm.

Pasaportat e Taxhikistanit u gjetën në makinën e përdorur për arratisje. SHBA kishte paralajmëruar Moskën për mundësinë e një sulmi.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts