Sport

Sfidë totale, nga Guardiola-Ancelotti te Vinicius-Haaland, Real-City është një klasike

sfide totale nga guardiola ancelotti te vinicius haaland real city eshte nje klasike

Real Madrid-Man.City është kthyer në një klasike, një sfidë spektakolare, e tillë pritet të jetë edhe kjo përballje në fazën çerekfinale, një duel total që nis nga stoli, Ancelotti vs Guardiola dhe vijon në çdo repart. Për Ancelottin, eksperienca e fundit kundër Guardiola-s ishte shumë e hidhur, një vit më parë “qytetarët” i mposhtën me “poker” golash duke siguruar një biletë për në finale.

Guardiola
Guardiola

Dy ekipet vijnë në pozita të ndryshme në këtë përballje, Real Madrid po dominon La Liga, ndërsa City është në garë me Arsenal dhe Liverpool për titullin në Premier League, por këtë sezon kanë vuajtur shumë kundër ekipeve të mëdha. Ndryshe është diskutimi në Champions, ku Man.City njeh vetëm fitore, dominoi Grupin C ndërsa më pas në 1/8 eliminoi Copenhagen duke i shënuar 6 gola në dy përballje.

Vini Haaland
Vini Haaland

Ancelotti pritet t’i besojë këtë sfidë dyshes braziliane Vinicius Jr-Rodrygo, ndërsa pas tyre do të jetë një “armatë” e vërtetë më lojtarë si Valverde, Camavigna, Kroos dhe Bellingham. Nga ana tjetër Guardiola pritet të hedh në fushë “artilerinë” e tij të rëndë, Haaland-Foden-Grealish, të mbështetur nga De Bryne.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts