Shqiperia

Shkelje e barazisë në tendera/ Ish-prefektja e Fierit Rajmonda Balilaj në GJKKO, ja arsyeja

shkelje e barazise ne tendera ish prefektja e fierit rajmonda balilaj ne gjkko ja arsyeja
shkelje e barazise ne tendera ish prefektja e fierit rajmonda balilaj ne gjkko ja arsyeja

Rajmonda Balili ish- prefektja e Fierit ka shkuar në GJKKO.

Gazetarja Kklodiana Lala raporton se Ballili është pezulluar nga detyra pasi akuzohet nga SPAK për shkelje të barazisë në tendera në kohen kur ishte kryebashkiake e Patosit.

Arsyeja e dërgimit të çështjes në GJKKO është pasi nuk është bërë rivlersimi i masës së sigurisë ndaj saj pasi Balili ndodhej jashtë vendit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts