Lifestyle Sport

Shkëlqimi dhe rënia e nënkampionit të botës/ Ilir Suli i thotë të gjitha, nga problemet me drogën, te dhuratat që i bëri Fatos Nano

shkelqimi dhe renia e nenkampionit te botes ilir suli i thote te gjitha nga problemet me drogen te dhuratat qe i beri fatos nano
shkelqimi dhe renia e nenkampionit te botes ilir suli i thote te gjitha nga problemet me drogen te dhuratat qe i beri fatos nano

TIRANE

Në një rrëfim për podcastin M’Kujto në radio RASH në NEWS24 ish kampioni i peshëngritjes Ilir Suli tregoi për miqësinë me Fatos Nanon dhe dhuratën që ai i bëri kur Suli u shpall nënkampion bote.

“ Fatos Nano më bëri një pritje për t’u pasur shembull, më dhuroi dhe një shtëpi, ishte kryeministër në atë kohë. Kur i vajta në zyrë ai s’më la të flas por i bëri të gjitha ato që doja. Ishte njeri shumë altruits”- tha Suli për Fitstation.

Për herë të parë Suli tregoi për moderatoren Çenkuela Hasa sesi droga kishte ndikuar në jetën e tij dhe karrierën sportive.
“Përdornim ndonjë cigare ashash por na dëmtonte shumë si nga na psikologjike por dhe koha për t’u kthyer sërish. Ne brezi i viteve 90 atëherë ishim 15-16 vjeç dhe u përballëm me fenomenim dhe nuk kishim informacion.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts