Bota

Shpërthim i fortë në një ndërtesë banimi shumëkatëshe në Tbilisi

shperthim i forte ne nje ndertese banimi shumekateshe ne tbilisi
shperthim i forte ne nje ndertese banimi shumekateshe ne tbilisi

Një shpërthim i fuqishëm ndodhi në një ndërtesë banimi shumëkatëshe në rrugën Samtredia në Didube, Tbilisi.

Shpërthimi i fortë ndodhi në katin e parë, ku dëmtoi gjithashtu ndërtesat e banimit përreth, dyqanet dhe automjetet.

Dyshohet se shpërthimi u shkaktua nga një rrjedhje gazi.

Kryebashkiaku i qytetit të Tbilisit tha se nuk ka patur vdekje apo plagosje si rezultat i incidentit. Në ndërtesë jetojnë 93 familje dhe tashmë janë vendosur nëpër hotele.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts