Shqiperia

Shpëtim Idrizi prezanton logon e aktiviteteve për Çamërinë: Do vazhdojmë punën për kombin shqiptar

shpetim idrizi prezanton logon e aktiviteteve per camerine do vazhdojme punen per kombin shqiptar
shpetim idrizi prezanton logon e aktiviteteve per camerine do vazhdojme punen per kombin shqiptar

TIRANE

Kryetari i Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet ShpëtimIdrizi, ka prezantuar logon që do të shoqërojë të gjitha aktivitetet në kujtim të 80-vjetorit të masakrës së popullsisë çame.

Në një aktivitet organizuar në nderim të atdhetarit çam Hasan Tahsin, drejtuesi i PDIU-së tha se fjalët e tij “rendja pas interesit personal ka bjerrë atë që gjithë shqiptarët të bashkohen tek gjuha shqipe dhe ideali kombëtar”, janë më aktuale se kurrë.

Shpëtim Idrizi u shpreh se ky është një vit i rëndësishëm për komunitetin çam, pasi mbushen plot 80 vite nga masakra dhe gjenocide mbi shqiptarët e Çamërisë.

Për Shpëtim Idrizin, Hasan Tahsin është nderi i shqiptarëve të Çamërisë dhe gjithë kombit shqiptar.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts