Shqiperia

“Sistem arsimor në nivele dëshpëruese”, Dhurata Çupi: Infrastruktura shkollore në zona rurale, më keq se asnjëherë më parë

sistem arsimor ne nivele deshperuese dhurata cupi infrastruktura shkollore ne zona rurale me keq se asnjehere me pare
sistem arsimor ne nivele deshperuese dhurata cupi infrastruktura shkollore ne zona rurale me keq se asnjehere me pare

Deputetja Dhurata Çupi, në Komisionin e Ligjeve evidentoi se situata me sistemin arsimor në vend është shqetësues.

Sipas saj infrastruktura shkollore në zonat rurale është më keq se kurrë, ndërkohë që ka mungesë edhe të burimeve cilësore në Universitete

“Sistem arsimor në nivele dëshpëruese. Kemi problematika në arsimin e të gjitha niveleve, sa i përket aksesit në arsim. Kemi infrastrukturë shkollore që tenton të përmirësohet por në zonat rurale është më keq se asnjëherë. Si deputetët Dibrës kemi mbyllje dhe shkatërrim edhe të shkollave ekzistente.

Kemi mungesë të burimeve cilësore në Universitete si asnjëherë më parë”, tha ajo.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts