Shqiperia

S’u bë pjesë e Federatës së Opozitës së Bashkuar, ndryshon kreu i grupit të “Aleanca për Ndryshim”, ja kush e zëvendëson Dashamir Shehin

su be pjese e federates se opozites se bashkuar ndryshon kreu i grupit te aleanca per ndryshim ja kush e zevendeson dashamir shehin
su be pjese e federates se opozites se bashkuar ndryshon kreu i grupit te aleanca per ndryshim ja kush e zevendeson dashamir shehin

Grupi Parlamentar, “Aleanca për Ndryshim”, që drejtohej nga Dashamir Shehi, ndryshon përsëri kryetar grupi. Këtë pozicion e ka marrë Agron Duka, kryetar i PAA-së.

Lajmi konfirmohet për BalkanWeb nga gazetari Osman Stafa.

Më herët ky grup parlamentar drejtohej nga Fatmir Mediu. Aleatet kanë rënë dakord që në fillim të sesionit parlamentar në vitin 2021, që ky grup parlamentar që do të drejtohej nga kryetarët e partive të vogla, përkatësisht për secilin vit; Fatmir Mediu, pasoi me Dashamir Shehun, me pas Agron Duka dhe Vangjel Dulen.

Burime për gazetarin Osman Stafa , konfirmojnë se arsyeja e ndryshimit të Kryetarit të Grupit Parlamentar, lidhet edhe me qëndrimet e Dashamir Shehit, i cili nuk merr pjese në mbledhjet e Grupit Parlamentar te PD-se, po ashtu nuk është pjesë e Federata e Opozitës së Bashkuar.

Sakaq, Dashamir Shehi duke mbajtur qëndrimet e tij në mbledhjet e institucioneve të Kuvendit të Shqipërisë (Konferenca e Kryetareve etj) ka dalë edhe kundër linjës se PD-së së Rithemelimit. Nisur nga këto arsye, ka pasur një dakordësi mes palëve, që Dashamir Shehi të dorëhiqej dhe vendin e tij ta merrte Agron Duka.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts