Bota

Tërmet me magnitudë 4.6 në Turqinë qëndrore, ja ku ishte epiqendra

termet me magnitude 4 6 ne turqine qendrore ja ku ishte epiqendra
termet me magnitude 4 6 ne turqine qendrore ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur pak më parë në Turqi.

Epiqendra ndodhet 57 km në jug-juglindje të qytetit të Antixhamanit. Thellësia fokale, sipas Qendrës Sizmologjike Mesdhetare Evropiane, është llogaritur në 8 km. Per momentin nuk raportohet për viktima apo dëme materiale.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Etiketa:

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts